“İYİYİ BULAN “ ADAM

Posted on Updated on

Dean Cromwell

Dean cromwell,Southern california Üniversitesi’nde otuz dokuz yıl koçluk yaptı. Bu uzun ve verimi süre içersinde 21 ulusal şampiyon, 33 dünya rekortmeni ve düzinelerce Olimpiyat madalyası kazanan başarılı sporcular yetiştirdi.

Nasıl mı?

Dean Cromwell tam bir cesaretlendiricidir. O, insanların içindeki kuvvetli tarafları keşfedip ortaya çıkartan bir  “İYİYİ  BULAN”dı.

Bu şampiyonlardan biri olan Pasific Coast Track Şampiyonluğu sırasında Cromwell’in takımının son yarımaya katılması gerekliydi. Bu yarış bir mil bayarak yarışıydı. Ancak Cromwell’in elinde yalnızca kendi biresel yarışlarını kaybetmiş dört yorgun genç vardı. Aksilik bunlardan da sadece bir 400 m. Koşucusuydu. Yapılacak fazla bir şey yoktu.

Cromwell bu dört sporcuyu  pistin ortasında etrafına topladı ve onların her biri için söyleyebileceği en iyi, en olumlu ve en doğru sözleri bulmak için bir müddet düşündü.

resim1

Birinci koşucuya, onun kuvvetli bir kişi olduğunu ve herkesi yenebileceğini anlattı. İkinci koşucu aslında engelli koşucuydu, ona da engeller olmayan böyle bir koşuda tam bir favori olduğunu söyledi. Üçüncüsü, 400 m. Koşucusuna, iyi bir 400 metre koşarak o kısımda herkese fark atacağını anlattı. Dördüncü koşucuya dönerek de, “Bu pistin  en iyisi sensin. Şimdi fırla ve onlara bir şampiyon olduğunu göster.” dedi.

Bu derme çatma ekip piste çıktı ve bir imkansızı başararak şampiyonluğu kazandı.

Dean Cromwell’in başarısındaki mesaj gayet açıktır; CESARET VERMEK, eleştiri yapmaktan çok daha etkili ve çok daha motive edicidir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s